ارتودنسی دندان هایتان را با چند روش ساده مخفی کنید.

ارتودنسی-دندان-هایتان-را-با-چند-روش-ساده-مخفی-کنید

بریس و درمان ارتودنسی برای درمان به‌هم ریختگی دندانها یا مال‌اکلوژن استفاده می‌شوند. در برخی از موارد دندانها صاف می‌باشند ولی امکان دارد فک بالا و پایین روی هم جفت نشوند. مشکلات همترازی فک و دندان ممکن است ارثی باشد یا در اثر سانحه، از دست دادن دیرهنگام یا زودهنگام دندان یا مکیدن انگشت شست ایجاد شوند. درصورتیکه دندانهای شما به هم‌ریخته باشند، دندانپزشک برای صاف کردن آنها از بریس یا درمانهای دیگر ارتودنسی استفاده می‌کند. درمان مشکلات دندانی نه تنها باعث حفظ زیبایی ظاهری می‌شوند، بلکه به سلامت دهان و دندان نیز کمک می‌کنند. درمان نکردن به هم‌ریختگی دندان‌ها می‌تواند منجر به مشکلات دندانی شود از جمله:

  • پوسیدگی دندان
  • بیماری‌های لثه
  • افتادن دندانها
  • اختلالات گفتاری  یا دشواری در خوردن غذا
  • تحلیل غیر طبیعی مینای دندان
  • مشکلات مربوط به فک

استفاده از بریس برای بسیاری از افراد امری طبیعی بوده و فواید بسیاری برای فرد به همراه دارد. در صورتیکه از بریس استفاده می‌کنید باید بدانید که در نهایت ظاهر زیباتری خواهید داشت و مشکلات دندانی شما رفع خواهد شد. البته این که شخص به خاطر استفاده از براکت و سیم ارتودنسی دچار عدم اعتماد به نفس باشد کاملا طبیعی است. چنانچه استفاده از بریسهای عادی برای شما ایجاد استرس می‌کند، می‌توانید از گزینه‌های درمانی که کمتر واضح و مشخص هستند استفاده کنید و یا بریسها را کمی مخفی کرده و از روشهای ساده‌ای برای پنهان کردن ارتودنسی استفاده کنید.

صاف و مرتب کردن دندانها به روشهای مختلفی صورت می‌گیرد. انتخاب نوع روش ارتودنسی به اولویتهای فرد و گزینه‌های مورد نظر دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی بستگی دارند. بریس‌های عادی با وارد کردن فشار باعث مرتب شدن دندانها می‌شوند. این بریسها معمولاً دارای براکتهای کوچکی هستند که بوسیله سیم به دندانها متصل شده و به صورت دوره‌ای بوسیله دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی تنظیم و محکم می‌شوند تا به تدریج باعث حرکت و تنظیم دندانها و فک شوند. براکت ممکن است به رنگ فلز یا به رنگ دندان باشد. برخی از مواقع این براکتها پشت دندانها متصل می‌شوند. گزینه دیگر برای رفع مشکلات دندان استفاده از الاینر (ردیف‌کننده) متحرک است.

درمان ارتودنسی بوسیله دندانپزشک یا متخصص ارتدونسی که در تشخیص، جلوگیری و درمان ناهنجاری‌های دندانی و صورت تخصص دارد انجام می‌شود. نوع درمان ارتودنسی به تجربه متخصص ارتودنسی و شدت عارضه دندانی بستگی دارد. پزشک با توجه به وضعیت دندانهای شما از بهترین روش درمانی ارتودنسی استفاده کرده و در پنهان کردن ارتدونسی شما را راهنمایی خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه مخفی کردن بریس


چنانچه کمرو هستید و تمایل ندارید کسی بریسهای شما را ببیند، می‌توانید به روشهای زیر تا حد زیادی بریس خود را پنهان کنید:

از بریسهای سرامیکی یا شفاف استفاده کنید

از-بریسهای-سرامیکی-یا-شفاف-استفاده-کنید

اگرچه ضخامت بریسهای عادی در حال حاضر از قبل کمتر است، این بریسها همچنان از فلز ساخته شده و رنگ آن‌ها کاملاً در تضاد با سفیدی دندانها است. در مورد اینکه استفاده از بریسهای سرامیکی برای مشکلات ارتودنسی شما مناسب است یا خیر با متخصص ارتدونسی خود مشورت کنید. بریسهای سرامیکی از مواد سرامیکی به رنگ دندان ساخته می‌شوند. این بریسها با نام بریس شفاف هم شناخته می‌شوند زیرا که سرامیک تا حد زیادی باعث مخفی شدن بریس می‌شود. در برخی از بریسها از سیمهای به رنگ دندان استفاده شده تا مشاهده بریس به کمترین حد ممکن برسد.

قدرت بریسهای سرامیکی به اندازه بریسهای فلزی نمی‌باشد. درنتیجه متخصص ارتودنسی باید از جلسات بیشتری برای تنظیم  تدریجی دندانها استفاده کرده و مدت زمان روند درمان طولانی‌تر خواهد شد.

متخصص ارتودنسی با استفاده از لیگاتورهای شفاف یا به رنگ دندان و یا از کش ارتدونسی برای اتصال سیم به براکتهای سرامیکی استفاده می‌کند. این مواد ممکن است با گذشت زمان لکه‌دار و کثیف شوند و در نتیجه از مخفی بودن بریس جلوگیری کنند. ولی در هر جلسه معاینه این تجهیزات تعویض شده و درنتیجه لکه‌ای نیز وجود نخواهد داشت.

بریسهای سرامیکی معمولاً نسبت به بریسهای فلزی گرانتر هستند. برای کاهش هزینه، بهتر است از بریسهای سرامیکی تنها در قسمتهایی از دهان استفاده شود که هنگام خندیدن بیشتر از قسمتهای دیگر مشخص هستند (مثل دندانهای جلویی فوقانی)

استفاده از بریسهای لینگوال (پشت دندانی)

استفاده-از-بریسهای-لینگوال-(پشت-دندانی)

برسیهای لینگوال که با نام بریس مخفی نیز شناخته می‌شوند، پشت دندانها قرار می‌گیرند. متخصص ارتودنسی دندانهای فرد را قالبگیری کرده و سپس آن را به لابراتوار فرستاده تا بریسهای مخصوص شخص ساخته شوند. سپس این براکتها به پشت دندانها متصل می‌شوند. بریسهای لینگوال مشابه بریسهای عادی عمل می‌کنند و فشار آرام و مداومی جهت صاف کردن دندانها وارد می‌کنند.

به این علت که بریسهای لینگوال مخصوص هر شخص طراحی و ساخته می‌شوند، هزینه آنها نسبت به بریسهای عادی بالاتر می‌باشد.

بریسهای لینگوال در امتداد زبان و کام (سقف)  دهان قرار می‌گیرند و درنتیجه برخی از مواقع باعث آسیب‌دیدگی این قسمتها  می‌شوند. استفاده از موم مخصوص ارتودنسی این مشکل را حل خواهد کرد. این بریسها ممکن است باعث دشواری در صحبت کردن هم بشوند. البته با گذشت زمان، افراد به بریس لینگوال عادت کرده و می‌توانند بدن مشکل صحبت کنند.

استفاده از الاینر (ردیف‌کننده) شفاف

استفاده-از-الاینر-(ردیف‌کننده)-شفاف

الاینر که با نام بریس نامرئی هم شناخته می‌شود، یک سری تجهیزات متحرک و شفاف بوده که مخصوص هر شخص ساخته می‌شوند و  هر کدام در حدود دو هفته (در حد امکان ۲۴ ساعته) استفاده می‌شوند. الاینر به تدریج دندانها را به سمت و زاویه مورد نظر حرکت می‌دهد.

از الاینر معمولاً برای رفع انحرافات مختصر دندانی استفاده می‌شود. برای رفع مشکلات عمده ارتودنسی از بریسهای عادی استفاده می‌شود.

مطمئن شوید که از این الاینرها به طور صحیح استفاده می‌کنید. الاینر بایستی تنها هنگام غذا خوردن یا استفاده از مسواک و نخ دندان برداشته شوند.

از خوردن بعضی از غذاها در حضور افراد خودداری کنید

از-خوردن-بعضی-از-غذاها-در-حضور-افراد-خودداری-کنید

از خوردن غذاهایی ترد و سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند مانند پیراشکی و پاستیل خودداری کنید. این مواد غذایی بین دندانها گیر کرده و توجه دیگران را به دهان جلب می‌کنند. همچنین از خوردن مواد غذایی چسبناک هم خودداری کنید. این مواد نیز بین دندانها گیر کرده و جلب توجه می‌کنند. همچنین این مواد غذایی به سیم ارتودنسی و براکتها نیز آسیب وارد می‌کنند.

با دهان بسته لبخند بزنید

با-دهان-بسته-لبخند-بزنید

چنانچه در مورد ظاهر دندانهای خود اعتماد به نفس ندارید، با دهان بسته لبخند بزنید. این کار باعث مخفی شدن بریس می‌شود. چنانچه انجام این کار برای شما ساده نمی‌باشد، ممکن است لبخند زدن به این شکل مصنوعی و ساختگی به نظر برسد. در صورتیکه برای پنهان کردن بریسهای خود بیش از حد تلاش بکنید، ممکن است تلاش شما نتیجه معکوس داشته و توجه دیگر را به دهانتان جلب کند. می‌توانید آیینه‌ای جلوی خود گذاشته و نحوه خندیدن و داشتن ظاهری طبیعی را تمرین کنید. لبخند طبیعی توجه دیگران را به طور مثبت به شخص جلب کرده و حتی در صورتیکه بریسها آشکار و مشخص باشند، توجه دیگران را از آنها دور می‌کند.

مدل موی خود را عوض کنید

مدل-موی-خود-را-عوض-کنید

تغییر مدل مو توجه دیگران را از دهان شخص دور کرده و باعث می‌شود تا افراد به دیگر قسمتهای صورت توجه کنند. مدل موی خود را تغییر داده، آن را کوتاه کنید یا از مدل چتری یا دیگر مدلها استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ موهای خود را نیز تغییر داده و حتی از رنگهای عجیب مانند صورتی، آبی یا بنفش استفاده کنید. چنانچه مایل به استفاده مدلها و رنگهای غیر طبیعی نیستید، می‌توانید موهای خود را فر کرده یا آنها را ببافید. آقایان نیز می‌توانند از مواد حالت‌دهنده مو استفاده کنند. در این صورت توجه دیگران به جای بریس به صورت و ظاهر جدید شما جلب خواهد شد.

همچنین می‌توانید از لوازمی مانند کلاه، دستمال سر یا پاپیون استفاده کنید. این کار توجه دیگران را از دهان منحرف کرده و به ظاهر و لباس شخص جلب می‌کند.

مدل جدید مو می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شخص بشود و برای کسانی که نگران ظاهر بریس خود هستند بسیار روش مناسبی است.

مزایای استفاده از بریس را به خود یادآوری کنید

مزایای-استفاده-از-بریس-را-به-خود-یادآوری-کنید

بریس یک راه حل نسبتاً موقتی بوده که مزایای طولانی‌مدت دارد. چنانچه دید صحیحی نسبت به درمان داشته باشید، می‌توانید با احساسات خود و ناراحتی ناشی از استفاده از بریس کنار بیایید.

زمانی را تصور کنید که بریسها را برداشته و اکنون دارای ظاهر بسیار زیبایی هستید. می‌توانید در اینترنت تصاویر اشخاص مشهوری که از بریس استفاده می‌کنند را مشاهده کنید. تعداد این اشخاص بسیار زیاد می‌باشد از جمله شاهزاده هری، اما واتسون بازیگر هالیوود و کریستیانو رونالدو فوتبالیست مشهور.

به یاد داشته باشید که قرار نیست برای همیشه از بریس استفاده کنید.

تزئین کردن بریس

تزئین-کردن-بریس

سیمی که در بیشتر بریسهای عادی به کار می‌رود، بوسیله کش مخصوص به براکتها متصل شده و در رنگهای گوناگونی موجود است. می‌توان با استفاده از رنگهای متنوع، جلوه‌ای تازه به بریس بخشید و آن را زیباتر ساخت. چنانچه از رنگهای خاصی در لباس خود استفاده می‌کنید، استفاده از این رنگها در بریس می‌تواند به زیبایی ظاهری شما اضافه کند.

با تجربه‌ای که در استفاده از بریس دارید، به دیگران در ایجاد اعتماد به نفس کمک کنید

با-تجربه‌ای-که-در-استفاده-از-بریس-دارید،-به-دیگران-در-ایجاد-اعتماد-به-نفس-کمک-کنید

احساس شرمی که از استفاده از بریس به شما دست می‌دهد به شما یادآوری می‌کند که به مشکلات ظاهری توجهی نکنید. بریس بایستی به طور موقتی استفاده شود ولی مزایای استفاده آن طولانی‌مدت است. برخی از افراد به علت نقص مادرزادی هنگام تولد، از کار افتادگی یا مشکلاتی که قابل کنترل نیستند بایستی تا آخر عمر با ظاهر خود بسازند. پس خود را با آنها مقایسه کرده و با این کار کمک‌حال خود و دیگران باشید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است