ارتودنسی ناهنجاری‌های مادرزادی فک و صورت( لب شکری)

کلینیک دندان پزشکی تهران > مقالات > ارتودنسی ناهنجاری‌های مادرزادی فک و صورت( لب شکری)

ارتودنسی کرانیوفیشال، زیرمجموعه‌ای از ارتودنسی است که روی درمان بیماران مبتلابه نقایص مادرزادی یا اکتسابی فک و صورت تمرکز دارد. این نقایص عبارت‌اند از شکاف لب و کام (لب‌شکری)، سندروم پیر روبین، سندروم‌های کرانيوسينوستوز- Craniosynostosis (آپرت، کروزون و غیره)، میکروزومی همی فاسیال (کوچک بودن نیمی از صورت)، سندرم تریچر کالینز، دیسوستوز ماندیبولو فاشیال و غیره. درمان این نقایص به مداخله‌های درمانی، جراحی، ارتودنسی و دندانپزشکی متناسب با سن بیمار نیاز دارد تا نتایج طولانی‌مدت و مؤثری حاصل شود.

درمان ارتودنسی برای ناهنجاری‌های فک و صورتی مانند شکاف لب و کام نباید خیلی پیچیده باشد، مادامی‌که تیم کرانیوفیشالی که وضعیت بیمار را دنبال می‌کند، مراحل مختلف درمانی و توصیه‌های درمانی به‌خوبی رعایت کنند و باهم همکاری داشته باشند. مراحل درمان معمولاً در طی دو دهه‌ی اول زندگی فرد انجام می‌گیرند. هر مرحله‌ی درمان باید با اهداف مشخصی انجام بگیرد تا از روش‌های غیرضروری اجتناب شود و مدت‌زمان درمان کاهش یابد. اگرچه، والدین و بیماران باید این موضوع را درک کنند که به خاطر وضعیت موجود، درمان ممکن است زمان بیشتری ببرد و برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، به کار بیشتری با متخصصین دندانپزشکی، جراحی دیگری نیاز داشته باشد.

دکتر سعید قریشی، از تجربه و تحصیلات لازم برای انجام درمان‌های کرانوفیشیال و شکاف لب در نوزادان، کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان برخوردار است. وی درمان‌های قطعی را برای بیمارانی مبتلابه شکاف لب و کاو و نقایص و ناهنجاری دیگر فک و صورت انجام می‌دهد و رویکرد و سابقه‌ای طولانی‌مدت در مراقبت‌های ارتودنسی برای موارد دشوار و پیچیده با انواع مختلف ناهنجاری‌های فک و دندان دارد.

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *