هزینه ی درمان ارتودنسی بر اساس روش درمانی و تجهیزات دندانپزشکی

هزینه-ی-درمان-ارتودنسی-بر-اساس-روش-درمانی-و-تجهیزات-دندانپزشکی

بیمارانی که نیاز به درمان ارتودنسی داشت باشند، تحت تشخیص اولیه و مشاوره ارتودنسی قرار می‌گیرند. این مشاوره‌ها عمدتاً شامل مسائلی مانند اشعه ایکس، عکسبرداری و ارزیابی توسط متخصص ارتودنسی است. این ارزیابی بر یکی از مهم‌ترین عوامل که هزینه درمان ارتودنسی است - نوع ارتودنسی که برای بیمار استفاده می‌شود تمرکز دارد. درمان ارتودنسی شامل سیم‌کشی فلزی سنتی، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی سرامیکی ,   ارتودنسی لینگوال  و ارتودنسی نامرئی . است. هر کدام از این گزینه‌های درمانی هزینه مشخص خود را داشته وبراساس مورد خاص بیمار تعیین می‌گردد.

برخی از عوامل دیگری که باید هنگام تعیین قیمت ارتودنسی در نظر گرفته شود، شدت نامرتبی دندان‌ها، پیچیدگی مشکل بیمار، و طول درمان پیش‌بینی شده است. درمان مشکلات دندان در برخی افراد آسان‌تر از دیگران است.

ارتودنسی می‌تواند ظاهر لبخند شما و سلامت دهان را با اصلاح مشکلات دندان و منظم کردن دندان‌ها بهبود بخشد. با این حال برخی از بیماران ممکن است به دلیل هزینه بالای درمان ارتودنسی بر ادامه درمان تردید داشته باشند.
با اینکه هزینه ارتودنسی دندان بسته به اهداف و نیازهای شما متفاوت است، پزشک خرسند است که با شما همکاری کرده و طرح درمانی که مناسب با بودجه شما باشد، را آماده کند. دکتر می‌تواند طرح درمانی شما را در یک جلسه حضوری با شما مطرح کرده و برآورد نهایی از هزینه کلی را در جلسه مشاوره اولیه اعلام ‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن های ماتماس حاصل فرمایید.

چرا ارتودنسی ارزش انجام دادن را دارد ؟


چرا-ارتودنسی-ارزش-انجام-دادن-را-دارد

قابل درک است که هنگام بودجه‌گذاری برای ارتودنسی کمی شکه شوید. با این حال ، اینکارسرمایه‌گذاری است که تا پایان عمر ادامه دارد. مطالعات نشان می‌دهد که یک لبخند سالم و درست اعتماد به نفس را افزایش داده، سلامت عمومی دهان را بهبود می‌بخشد، و همچنین منجر به موفقیت‌های بزرگتر در روابط شخصی و حتی مالی می‌شود.

بدون درمان ارتودنسی، بسیاری از مشکلات دندانی می‌تواند بدتر شده و در انتها منجر به درمان‌های شدیدتر دهانی و پزشکی می‌شود. تمیز کردن و مراقبت از دندان‌های شلوغ و کج می‌تواند مشکل باشد. نامرتبی دندان‌ها ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند سایش غیرطبیعی سطح دندان‌ها، مشکل جویدن یا حرف زدن و فشار بیش از حد روی استخوان‌‌های اطراف آن و بافت لثه شود. این مشکلات می‌تواند بر کیفیت زندگی شما تاثیر بگذارد. علاوه بر مشکلات سلامتی، تحقیقات بطور مداوم نشان می‌دهد که لبخند شما یکی از اولین چیزهایی است که افراد به آن توجه می‌کنند. دندان‌های بهم ریخته یا فکی که درست روی هم قرار نمی‌گیرد، بویژه در میان کودکان و نوجوانان می تواند منجر به بحران واقعی در اعتماد به نفس شود. قدرت لبخند زیبا و درخشانی که انعکاس آنرا در آینه می بینید، دست کم نگیرید.

و کلام آخر اینکه، درمان ارتودنسی ده برابر هزینه‌ای که برای آن انجام می‌دهید را با بهبود سلامت دهان، افزایش عزت نفس و لبخندی که از نشان دادن آن در هرجایی لذت می‌برید، به شما برمی‌گرداند.

عوامل مؤثر بر هزینه ارتودنسی

عوامل-مؤثر-بر-هزینه-ارتودنسیعوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند بر هزینه کلی ارتودنسی دندان‌ها اثر بگذارد، که شامل:

پیچیدگی مشکلات دندان شما یک عامل مهم در تعیین هزینه ارتودنسی است. شدت نامرتبی دندان‌ها یا مشکلاتی که نیاز به تمدید طول درمان دارند یا تجهیزات دندانپزشکی و تکنینک‌های مخصوص ارتودنسی هزینه کلی درمان را افزایش می‌دهد.

اگر دندان‌های شما باید کشیده شود یا ساختار دهان شما قبل از شروع درمان ارتودنسی نیاز به تغییر دارد، این مسائل بر طول درمان و هم بر هزینه درمان ارتودنسی شما تاثیر خواهد داشت.دندانپزشک ممکن است تجهیزات مقدماتی اضافی مانند بسط دهنده کام (اکسپندر) یا فضانگهدار دندان (اسپیسر) یا درمان پوسیدگی و آسیب‌ دندان را قبل از قرار دادن سیم‌کشی شما، پیشنهاد دهد.

صاف کردن دندان‌ها یک پروسه تدریجی است که نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی قابل توجهی دارد. هرچه طرح درمانی شما بیشتر طول بکشد، هزینه درمان شما بیشتر خواهد شد.

متخصص ارتودنسی از مواد مختلفی برای سیم‌کشی استفاده می‌کند که هزینه‌های متفاوتی دارند. براکت و بریس سنتی ارتودنسی از فلز ساخته شده ، گرچه در سال‌های اخیر، دندانپزشکان بریس های سرامیکی( ارتودنسی سرامیکی) ، همرنگ دندان و همچنین بریس شفاف را پیشنهاد می‌دهند، که مشکلی برای ظاهر لبخند شما ایجاد نمی‌کند.

درمان زودهنگام یا مرحله ۱ ، عمدتاً بین سنین شش تا ۱۰ سال ، قبل از اینکه دندان‌های دائمی رشد کنند، انجام می‌شود.هزینه بریس و تجهیزات دندانپزشکی برای مرحله ۱ بطرز قابل توجهی از هزینه بریس‌هایی که در سال‌های بعد باید مورد استفاده قرار بگیرد، متفاوت است.مهم است که با پزشک درباره اینکه آیا درمان مرحله ۱ برای کودک شما سودمند است، مشورت کنید. در طول جلسه مشاوره، آنها می‌توانند هزینه‌های روش‌های مرحله ۱ را برآورد کنند.

انجام درمان ارتودنسی می‌تواند از مشکلات آتی سلامتی دهان و درمان‌های پیگیری پرهزینه جلوگیری کرده و از لبخند شما محافظت کند.

هزینه درمان ارتودنسی به نوع درمان بستگی دارد 


برای دندانپزشکان این امکان وجود ندارد که اظهارات کلی درباره هزینه درمان ارتودنسی بیان کنند، زیرا نیازها و گزینه‌های درمانی هر شخص کاملاً منحصر بفرد است. برخی روش‌های معمول برای درمان ممکن است شامل بریس، نگهدارنده‌ها یا ارتودنسی نامرئی باشد.

نگهدارنده‌ها

بیشتر نگهدارنده‌ها برای نگهداری دندان بعد از اینکه دیگر روش‌های درمان بکار گرفته شد، مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما گاهی اوقات نگهدارنده‌ها می‌توانند برای انجام حرکت دندان‌ها طراحی شوند. نگهدارنده‌ها اغلب ارزانترین نوع درمان هستند، اما نگهدارنده‌هایی که برای حرکت دندان طراحی شده‌اند، حوزه توانایی خیلی محدودی دارند و معمولاً با چند استثناء ، تنها قادرند چند دندان را به مقدار کمی حرکت دهند.

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی نامرئی نسبت به نگهدارنده‌ها اجازه حرکات بیشتری به دندان‌ها می‌دهند، و روند درمان ارتودنسی نامرئی پیچیده‌تر است، از این رو هزینه آن بیشتر از نگهدارنده‌ها است. درمان ارتودنسی نامرئی معمولاً طولانی‌تر از بریس‌ها است و عمدتاً نتیجه کار به اندازه بریس‌ها قابل توجه نیست.

بریس‌ها 

بریس‌ها برای کنترل بیشتر در طول درمان مناسب هستند، و توانایی بسیار خوبی برای نتایج درمان قابل اطمینان دارند. بریس‌های مورد استفاده در مطب ما با استفاده از دستگاه بریس دیمون همراه با پروتکل‌های درمانی نشان دار سفارشی، دقیق‌ترعمل کرده و نسبت به طرح درمانی بریس نامرئی یا نگهدارنده‌ها برای درمان‌های پیچیده‌تر دندانی بکار می‌رود. بر این اساس،بریس‌های بکار گرفته شده در مطب ما، عمدتاً بیشتر از نگهدارنده‌ها یا ارتودنسی نامرئی هزینه دارد.درمان با این بریس‌ها نسبت به ارتودنسی نامرئی کمتر طول می‌کشد و همچنین این بریس نتیجه درمانی بهتری نسبت به بریس اینویزیلاین دارد.

تکنولوژی پیشرفته در درمان صحیح 


امروزه هدف اکثر دندانپزشکان  بر این است که جدیدترین درمان‌ها و تکنولوژی‌های روز را برای بیماران فراهم کنند. برای بیمارانی که تحت درمان ارتودنسی قرار می‌گیرند، دندانپزشک تکنولوژی تصویربرداری ﺗﻮﻣﻮﮔﺮاﻓﯽ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮي ﭘﺮﺗﻮ ﻣﺨﺮوﻃﯽ پیشرفته (CT) را بکار می‌گیرد تا متقاضی مناسب درمان را تعیین کرده و درمان‌های جامعی را طراحی کنند. با ایجاد یک طرح کامل قبل از شروع درمان، پزشک می‌تواند زمان و هزینه درمانی شما را به حداقل برساند.

چگونه هزینه بریس‌های ارتودنسی را پرداخت کنیم؟


اگر شما درباره اینکه چگونه می‌خواهید هزینه بریس‌های ارتودنسی را پرداخت کنید، نگران هستید، منابع موجود زیادی وجود دارد. در ابتدا اینکه می‌خواهید این موضوع را با شرکت بیمه دندانپزشکی خود بررسی کرده تا بدانید که آیا بیمه‌نامه شما درمان ارتودنسی را برای نوجوانان یا بزرگسالان تحت پوشش قرار می‌دهد. اکثر شرکت‌های بیمه‌ای این درمان را تحت پوشش خود ندارند. قبل از شروع درمان مشخصات بیمه نامه خود را بررسی کنید.

برخی از متخصصین ارتودنسی مایل به ایجاد یک طرح پرداخت هستند که با بودجه شما متناسب باشد. به عنوان مثال، ممکن است پرداخت خود را در طول درمان با فاصله انجام داده یا حتی مقداری از هزینه را بعد از درمان پرداخت کنید. طرح پرداختی ارتودنسی، درمان را برای بسیاری از خانواده‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

صاف و مرتب کردن دندان‌ها می‌تواند اعتماد‌به‌نفس کودک را افزایش داده و از این رو آنها می‌توانند هنگام لبخند زدن احساس اطمینان داشته باشند. درمان ارتودنسی برای کودکان نباید مشکل مالی برای خانواده شما باشد. حداقل برنامه‌ریزی برای یک مشاوره با یک متخصص ارتودنسی می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از هزینه‌ها داشته باشید.

آیا هزینه باید یک عامل تصمیم‌گیری در انتخاب متخصص ارتودنسی باشد؟


آیا-هزینه-باید-یک-عامل-تصمیم‌گیری-در-انتخاب-متخصص-ارتودنسی-باشد

در حقیقت، بیشتر پزشکان براساس تجربه، مهارت، تخصص، ارجاع و عقاید انتخاب می‌شوند. درخصوص درمان ارتودنسی نیز این مسئله صدق ‌می‌کند. ارتودنسی به جراحی زیبایی شباهت بسیاری دارد، چرا که زیبایی و تاثیرات ظاهری برای زندگی را بهبود می‌بخشد.  همچنین اگر این درمان اولین بار به درستی انجام نشود، اصلاح اشتباهات می‌تواند بسیار زمان‌بر و پرهزینه باشد.

درحالی که جراحی زیبایی و ارتودنسی شباهت‌هایی دارند، یکی از شاخص‌ترین تفاوت‌های آنها این است که ارتودنسی معمولاً می‌تواند روش جادویی خود را با استفاده از گزینه‌های مختلف غیرتهاجمی ارائه دهد. درمان‌های ارتودنسی از تجهیزات برای هدایت رشد دهان و صورت و اصلاح عدم تقارن صورت، آندربایت یا اوربایت شدید، عقب رفتگی چانه، و باریکی فک بالا – در میان بسیاری از مشکلات دیگر دهان و دندان استفاده می‌کند.

به همان دلایلی که شما لزوماً ارزان‌ترین جراح پلاستیک را انتخاب نمی‌کنید، اجازه ندهید که هزینه، عامل تعیین کننده در تصمیم‌گیری انتخاب متخصص ارتودنسی باشد.ارزان‌ترین قیمت به معنی بهترین درمان برای نیازهای منحصربفرد ارتودنسی شما نیست.

هنگام انتخاب یک متخصص ارتودنسی چه عواملی را درنظر بگیریم؟


درحالی که هزینه مهم است، دیگر عواملی که باید در نظر گرفته شود، شامل این است که آیا پزشک یک متخصص ارتودنسی حرفه‌ای است؟ همه متخصصین ارتودنسی دندانپزشک هستند، اما تنها ۶ درصد دندانپزشکان متخصص ارتودنسی هستند. یک متخصص ارتودنسی، متخصصی است که پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی، دو تا سه سال آموزش تخصصی اضافی برای دریافت آموزش تخصصی در مرتب کردن فک و دندان گذرانده‌ است. تنها یک متخصص ارتودنسی اطلاعات و دسترسی به همه گزینه‌های درمانی موجود را خواهد داشت.

ترسی از اینکه از متخصص ارتودنسی در مورد دانشگاه و اینکه چه مدت تحت آموزش قرار گرفته اند سؤال بپرسید، نداشته باشید. همچنین خوب است که درخصوص انواع آموزش‌های مداومی که متخصص به اتمام رسانده بپرسید. مطمئناً شما به متخصصی نیاز دارید که آخرین تکنولوژی ها و درمان‌های موجود را ارائه بدهد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است