لبخند زیبا و جذاب دنیایتان را تغییر می‌دهد. با داشتن لبخندی درخشان می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتر و چهره‌ای زیباتر زندگی بهتری را برای خود بسازید.  ارتودنسی نامریی روشی مناسب است که با آن می‌توانید سرانجام به لبخند رویایی خود دست یابید. مزیت بریس اینویزیلاین این است که کوچکترین مزاحمتی را در زندگی روزمره ایجاد نمی‌کند و به دلیل نامرئی بودن به هیچ وجه توجه اطرافیان را جلب نمی‌کند. همان طور که پلاک‌ها هر دو هفته یک بار تعویض می‌شود، دندان‌ها نیز هفته به هفته اندک اندک حرکت می‌کنند، به تدریج مرتب می‌شوند و از آن حالت جلو آمده ناخوشایند خارج می‌شوند. اینویزیلاین بریسی راحت، شفاف و متحرک است که دندان‌ها را بدون مختل کردن زندگی روزمره مرتب می‌کند و لبخندی زیبا را بر لب‌ها می‌نشاند. تا کنون بیش از سه میلیون نفر در سراسر جهان روش ارتودنسی نامرئی را امتحان کرده‌اند و از نتیجه چشمگیر آن رضایت داشته‌اند.

[shortcode-variables slug=”alert”]اگر تمایل دارید که درمان ارتودنسی را برای مرتب کردن دندان‌ها شروع کنید، اما نمی‌خواهید با دندان‌های سیم‌کشی شده توجه دیگران را جلب کنید، ارتودنسی نامرئی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. تنها راه دستیابی به نتایج مطلوب این است که به متخصص ارتودنسی مجربی مراجعه کنید که بتواند مشکل دندان‌ها را به درستی تشخیص دهد و به روش صحیح از بریس اینویزیلاین استفاده کند. متخصصین ما در [shortcode-variables slug=”clinic”] مناسب بودن این درمان را با توجه به شرایط شما تعیین می‌کنند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آیا ارتودنسی نامرئی شما را به لبخند رویایی‌تان می‌رساند یا خیر، می‌توانید با شماره‌های  [shortcode-variables slug=”number”] تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان در نظر گرفته شود.[shortcode-variables slug=”alert1″]

مزایای ارتودنسی با پلاک های نامرئی


  • زیبا بوده و تقریباً دیده نمی‌شود.
  •  به راحتی توسط بیمار برداشته و گذاشته می‌شود.
  •  به راحتی روی دندان‌ها تطابق می‌یابد و قدرت انطباق بسیار عالی روی دندان‌ها را دارد.
  • با صحبت کردن و تنفس بیمار به هیچ عنوان تداخلی ندارد.
  • با توجه به اینکه چیزی روی دندان‌ها به صورت ثابت نصب نمی‌شود احتمال بروز مشکلات پوسیدگی و دکلیدفیکاسیون و مشکلات لثهای و پریودنتال برای بیمار خیلی کمتر است بیماران می‌توانند در طول روز بعد از غذا خوردن بدون پلاک با مسواک‌های عادی دندان‌های خود را مسواک بزنند و نیازی به استفاده از نخ دندان یا مسواک‌های مخصوص ارتودنسی هم جهت تمیز کردن دندان‌ها نمی‌باشد.
  •  بیماران در مواقع ضروری و اورژانس می‌توانند پلاک ها را از روی دندان‌های خود بردارند.
  • هر کدام از این نگهدارنده‌های شفاف باید حدود ۲۲ ساعت در روز توسط بیمار استفاده شود. مدت زمان استفاده توسط بیمار حدود ۲ هفته از هر پلاک شفاف می‌باشد. (البته زمان تعویض پلاک ها را متخصص ارتودنسی با توجه به شدت مشکل و میزان حرکت دندان‌ها توسط هر پلاک مشخص خواهد نمود گاهی استفاده از این پلاک‌ها ۱۰ روز گاهی ۳ هفته پیشنهاد می‌شود و میانگین استفاده ۲۲ هفته در بیماران می‌باشد.)

آیا امکان ارتودنسی با پلاک‌های شفاف (نامرئی) برای همه افراد وجود دارد؟


 امکان این درمان برای تمام سنین وجود دارد. اگر چه معمولاً بیماران بزرگسال به دنبال سیستم‌های درمانی هستند که کمتر دید داشته باشد تا بتوانند از آنها در موقعیت‌های اجتماعی استفاده کنند.

البته امکان درمان برای افراد در سنین پایین هم با این پلاک مقدور است. به یاد داشته باشید که از عوامل بسیار مهم در این درمان همکاری در استفاده از این پلاک‌ها می‌باشد و استفاده ۲۲-۲۰ ساعته از این پلاک‌ها در روز برای حصول نتیجه مطلوب لازم است. بیماران بزرگسال چون دارای انگیزه کافی جهت درمان خود هستند در همکاری مشکلی ندارند و انگیزه درمان آنها انگیزه‌های داخلی می‌باشد ولی در مورد افراد جوان و یا بچه‌ها انگیزه‌های خارجی در درمان نقش دارد و همکاری آنها باید جهت استفاده از پلاک‌ها جلب شود در مواردی از پلاک‌های اینویزلاین نشانگرهایی وجود دارد که می‌تواند در نشان دادن میزان استفاده از این پلاک ها توسط بیماران به متخصص ارتودنسی کمک کند این نشانگرها آبی هستند و در طول مدت زمان با استففاده کم رنگ می‌شوند.

مراحل درمانی


در ابتدای مراحل ارتودنسی نامرئی بیمار مورد معاینه کلینیکی کامل قرار می‌گیرد تا مشخص شود که بیمار متقاضی مناسبی برای این درمان می باشد یا خیر.
بر اساس نوع مشکل بیماران و تجربه عمل کننده انتخاب بیماران برای درمان با این سیستم می‌تواند متفاوت باشد در صورتی که مشکل بیمار کم باشد درمان با استفاده از این سیستم قابل انجام بوده و می‌توان بیمار را برای این درمان انتخاب کرد. ابتدا تمامی عکس‌های لازم برای درمان ارتودنسی که شامل عکس‌های رادیولوژی و عکس‌های فتوگراف می‌باشد. برای بیمار تهیه می‌شود و سپس باید وضعیت مدل‌های دندانی بیمار را به شرکت انتقال داد برای این کار از یکی از دو روش ذیل می‌توان استفاده کرد:

  • قالب‌گیری: در این روش با مواد سیلیکونی دقیق از دندان‌ها قالبگیری می‌شود و سپس این قالب‌ها به شرکت پست می‌شوند با توجه به اینکه این قالب‌ها دارای ثبات ابعادی بسیار بالایی می‌باشند در طی مراحل ارسال دچار مشکل نخواهند شد.
  •  استفاده از اسکنرهای داخل دهانی: این اسکنرها می‌توانند با دقت بسیار بالا وضعیت دندان‌ها و رابطه الکوژنی (نحوه تماس دندان ها با هم) را ثبت نمایند. این اسکنرها دارای سری هستند که داخل دهان قرار می‌گیرد و با حرکت سر اسکنر داخل دهان وضعیت دهان درد اخل یک مونیتور نشان داده شده و سپس ثبت می‌گردد.

پس از نهایی شدن وضعیت و تاکید متخصص ارتودنسی معالج ، شرکت ساخت پلاک‌های شفاف را شروع می‌کند و معمولاً ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته پلاک‌ها برای پزشک ارسال خواهد شد.

روش اجرای ارتودنسی نامرئی

با لبخند قدیمی خود خداحافظی کنید، چرا که با شروع این درمان موثر به زودی لبخندی متفاوت و مسحور کننده بر لب‌هایتان نقش خواهد بست. متخصص ارتودنسی مجموعه‌ای از پلاک‌های شفاف و سفارشی را در اختیارتان قرار می‌دهد که براساس طرح درمانی ساخته شده‌اند. برای دستیابی به نتایج مطلوب باید پلاک‌ را 20 تا 22 ساعت در روز در دهان نگه دارید و آن را فقط هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و نخ کشیدن از دهان خارج کنید. معمولاً هر دو هفته یک بار باید پلاک را عوض کنید. دندان‌ها به موازات تعویض پلاک‌ها به تدریج حرکت می‌کند و مرتب می‌شود. متخصص ارتودنسی در اکثر موارد از بیماران می‌خواهد که هر شش هفته یک بار به کلینیک مراجعه کنند تا بر روند پیشرفت نظارت کند. در واقع با هر تعویض پلاک یک قدم به لبخند رویایی خود نزدیک‌تر شده‌اید.

رعایت بهداشت دهان در طول درمان


رعایت بهداشت دهان در طول مراحل ارتودنسی نامرئی الزامی است و در صورت داشتن لثه و بافت‌های سالم اطراف دندان‌ها حرکت دندانی تسهیل شده و مشکلات بعدی ناشی از التهاب لثه و تورم لثه که خود عاملی جهت برگشت دندان‌ها است کاهش خواهد یافت. برای شستن پلاک‌ها هیچ گاه نباید از آب داغ استفاده کرد چون باعث تغییر حجم پلاک‌ها شده و باعث ننشستن آنها در دهان می‌شود. قرص‌هایی هم وجود دارند که می‌تواند با استفاده از آنها پلاک‌ها را تمیز کرد برای این کار قرص‌ها در داخل لیوان با آب ولرم قرار می گیرند و سپس پلاک ها در داخل این لیوان به مدت نیم ساعت گذاشته می‌شوند. این قرص‌ها توسط متخصص ارتودنسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه شستن و تمیز کردن پلاک ها به بیمار آموزش داده می‌شود از نکات بسیار مهم برای بیماران آن است که نباید در حالی که این پلاک‌ها در داخل دهان هستند از چای یا قهوه داغ استفاده کرد چون امکان تغییر شکل و حالت این پلاک‌ها خواهد بود. در ضمن بیماران باید در زمانی که از نوشابه‌های گازدار و لیموناد و مواد اسیدی (ترشی و لیموترش) استفاده می‌کنند پلاک‌ها را حتماً در دهان خود خارج کنند.

هزینه


هزینه ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین به شرایط خاص هر بیمار بستگی دارد. شدت مشکل و طول دوره درمان هزینه نهایی ارتودنسی را تعیین می‌کند.

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست